Parlagfű-allergiás? - Meggyógyulhat!
Kedves allergiások és a „még allergiára várók”!
Ne vegyék zokon, de az a helyzet, hogyha továbbra is ebben az irányban halad a világ, márpedig egyelőre nincs sok esélyünk másra, akkor a nyugati féltekén 2025-re két ember lesz a Földön: az, aki már allergiás, s aki ennek várományosa! Ezért érthető, hogy mindannyiunkat érint a parlagfűprobléma – érinti a parlagfűallergiásokat, azokat, akiknek július közepétől a fagyok beálltáig (a múlt évben nem igazán akartak a fagyok beállni) szénanáthával, asztmával keseríti az amerikai „rosszcsont”-sztárnövény az életét. Ők azok, akiknek folyik az orruk, ugyanakkor be is dugul. Nem kapnak levegőt, „lufinak” érzik a fejüket, szemük viszket- könnyezik, netán köhögnek, fulladnak, asztmás-életveszélyes állapot is veszélyezteti mindennapjaikat.
Azonban érinti a parlagfűprobléma a még nem allergiásokat, mert a megelőzéssel, a természettel együtt való és nem az elleni gondolkodással ők már megmenekülhetnek a fenti tünetektől, vagyis az allergiától. Érinti azonban a mezőgazdászokat és az ingatlantulajdonosokat is: évente csak Magyarország a parlagfűirtásra, illetve a parlagfű- allergiára milliárdokat költ. Az eredmény magáért beszél: az allergiások száma óránként 17-tel nő Európában, a parlagfű soha nem látott erővel terjeszkedik.
Mi tehát a teendő? (Mert kritizálni mindig könnyű!) Legelőször is válasszuk ketté a parlagfűallergiát: Foglalkozzunk először a PARLAGFŰVEL, aztán nézzük az ALLERGIÁT! A parlagfű, ez az amerikai „import”, mely a gabona társaságában hajózott Európába és terjedt el Magyarországon is, rendkívül puritán, igénytelen, ugyanakkor nagyon ellenálló, vitális, azaz életképes növény. A magja akár negyven évig is csíraképes a földben. Józan paraszti ésszel látható, hogy sziszifuszi munka a kitépkedése, mert marad még elég mag negyven évre. A kaszálás a növényt még agresszívebbé teszi, agrárszakemberek és botanikusok tudják, hogy ettől még jobban terebélyesedik. Az élet élni akar. A gyomirtózása pedig aztán igazi pofon az allergiásoknak.
Hiszen az allergiás betegek számának nagymérvű növekedése, ilyen formán az allergia terjeszkedése éppen a környezet vegyszer általi „civilizálásával” hozható összefüggésbe! Bármit teszünk a természet ellen, ne feledjük, az közvetve vagy közvetlenül visszahat ránk! Hisz egy hajóban utazunk a Naprendszerben, a Nappal, a Naprendszer bolygóival, a Földdel és a földdel, s egyben a Föld minden élő és élettelen lakójával. Mert a világunkban és a természetben minden mindennel összefügg, az egész egy összefüggő energetikai rendszer.
Mi tehát a megoldás a parlagfű ügyében? Az, amit Ausztria már sikeresen megoldott: kultúrnövényekkel, füvesítéssel kiszorították, szinte megszüntették létezését. Mivel az agresszív módszer nem vált be, szelíd módszerrel, okosan, nem a természet ellen, hanem azzal együttműködve! Azt az összeget, amit parlagfűirtásra fordítanak itthon, talán célravezetőbb lenne a mostani állami pénztelenség idején a parlagon hagyott földek, területek megművelésébe fektetni.
Ami pedig az allergiát illeti, azt tapasztalta Ausztria, hogy az allergiások száma a parlagfű likvidálásával sem csökkent, sőt!
S akkor most beszéljünk az allergiáról: Gyakorló orvosként, több mint 30 éves praxissal hiszem, vallom és megtapasztaltam, hogy az allergiagyógyítás esetében elsősorban nem az allergén az érdekes, ezt Ausztria példája is igazolja. Mert aki ott korábban a parlagfűre volt érzékeny, az ma már egyéb környezeti tényezőre lett túlérzékeny. A parlagfüvet, mint mezőgazdasági gyomnövényt, ki kell szorítani, de ezzel az allergiások problémája nem oldódik meg! Ha csak az allergént üldözzük, ez esetben a parlagfüvet, akkor rossz úton járunk, mint ahogyan ezt az elmúlt egy-két évtized eredménytelensége bebizonyította. Szemlélet-váltás kell!
Mi ezt a Medic-Poliklinikán 20 évvel ezelőtt megtettük, s azóta a meggyógyított allergiás betegeinkkel folyamatosan bizonyítjuk!
Gondoljuk csak meg: a parlagfű pollenje korábban is ott volt a környezetünkben, nem az, hanem az allergiássá vált beteg szervezete, immunrendszere változott és betegedett meg, s kezdett el túlérzékenységi reakcióval válaszolni a környezetére. Napnál is világosabb, hogy a szervezetet kell megvizsgálni, hogy mi történt, mi változott meg benne energetikailag, kémiailag, fizikailag, biológiailag. Ha ilyen szemlélettel vizsgáljuk meg a beteget, természetesen a megfelelő diagnosztikai módszerek segítségével, és megtaláljuk azokat az okokat (vegyszerek, sugárterhelés, mikrobák, gócok, zavaró mezők, lelki-energetikai blokkok), és ezeket orvosoljuk, szanáljuk egyénre szabottan, meggyógyul az allergiás. Az allergének puszta kimutatásával, kivéve az életveszélyes állapotokat, az allergiás beteg gyógyításához aligha jutunk közelebb!
Ha netán sikerül is az allergéneket kerülni, pl. fémet, parlagfűpollent, az allergiás szervezete változatlanul beteg marad! Az ok ottmaradt! Másrészt mert ha már a napra és egyre több mindenre lesz allergiás az emberiség, mégsem egy másik galaxis keresése a megoldás! Nem inkább saját házunk táján kellene rendet tenni?! Mi a Medic-Poliklinikán 20 éve a természetgyógyászat és hagyományos nyugati módszerek együttes alkalmazásával, illetve a Voll-módszer bekapcsolásával is megkeressük az allergiás beteg szervezetében azokat az ágenseket, amelyeket akár műtétileg, fogászatilag eltávolítunk, akár hagyományos gyógyszerekkel gyógyítunk, homeopátiával kitessékelünk a páciensek szervezetéből, akkor meggyógyulnak, és ismét a természettel és környezetükkel harmóniában élvezhetik a nyarat és az életet!
Ezzel a szemlélettel nemcsak gyógyítani, de sikerült bebizonyítani, hogy egészségesen tartani is lehet!
Apámtól tanultam a mondást: Bármit teszel, azt jól tedd, és nézd meg a végét!
Szép nyarat, sok szeretettel!
Dr. Kecskés Gabriella