Közösség! Segítség!
OVI-BÖLCSI-a krónikus, allergiás megbetegedések melegágya?
Szülőként mindannyian szembesülünk a jelenséggel – ezért a vicces főcím, de a probléma valójában nagyon is komoly! Sajnos ebben a fénysebességgel közlekedő társadalomban minden fordítva van: Anyuka ahelyett, hogy maga nevelné a gyerekét, oviba adja, ő maga meg esetleg másokat megy nevelni, tanítani…de szinte minden esetben szükséges, hogy előbb-utóbb közösségbe adjunk szeretett kis utódainkat! És ezzel elindul a lavina…
Az otthoni flóra-fauna még védelemben tartja a kicsit, mert szervezete nem találkozik olyan baktériumokkal, vírusokkal, amikkel az első két hét után majd az oviban, bölcsiben, és aztán mi lesz a megszokott rendszer?
Egy hét közösség, két hét otthon…
És ez csak némileg csökken az iskolában, mert addigra már némi „védettséget” összeszed a kis szervezet, hogy aztán a két hét ágynak esésből csak egy maradjon…De sajnos a közösséget nem tudják kikerülni, hiszen ez kell is nekik, ahogy nekünk, szülőknek meg pénzt kell keresnünk.
Viszont ezzel egy időben a sok Klebsiella, Streptococcus, Stapphylococcus, Proteus, és még milliónyi baci-vírus kombináció, majd az azt követő, néha persze szükséges de mégis a bélflórát rendesen „ledaráló” antibiotikus kúra után az immunrendszer kellőképpen terhelődik, főleg a kisebb emberkéinké, hogy aztán melegágya legyen a különböző, ilyetén módon könnyen kialakuló krónikus betegség, orr-melléküreg-terheltség, valamint a különböző allergiás-ételallergiás, vagy ételérzékeny reakciók számára, amik aztán maradnak, és kísérik őket egész felnőtt korukig.
Ez ugye elég ördögi körnek hangzik?
De nem kell, hogy így legyen!
Természetesen vannak dolgok, amiken nem tudunk változtatni. Nem megoldás az, hogy jeles magzatunk ne kerüljön közösségbe, bölcsibe, oviba, suliba, mert hiszen ott a helye.
De vajon aggódó szülőként mit tehetünk azért, hogy nekünk ne kelljen állandóan gyerekorvostól gyerekorvosig rohangálni, hogy ne az legyen a bevett szokás, hogy a gyerek állandóan beteg?
Nagyon fontos az immunrendszer megerősítése, amit a megfelelő öltözködéssel, vitaminokkal, megfelelő étrenddel, sporttal, jó levegőn történő mozgással erősíteni lehet!
- Azonban, ha már megtörtént a baj, vagy ha csak javítani szeretnénk az állapotán-
- mit tehetünk?
- Mi van akkor, ha már kialakult, az egyébként allergiás hajlamtól is megerősített problémakör: állandó orrgarat-gyulladás, arcüreggyulladás, vagy mindenféle allergia?
- Ez esetben sajnos csak átmeneti megoldás lehet egy-egy glutén-laktóz, vagy egyéb allergéneket mellőző diéta, még akkor is, ha adott esetben szükséges.
- Számos gyógyult kis páciensünnek a hátunk mögött mi ma már tudjuk, hogy az MPK-módszerrel igenis rendbe lehet hozni a gyerekek szervezetét, sőt, a gyerekekét szinte azért könnyebb, mert mindenféle ovis-bölcsis vírus-baci ellenére is kevésbé terhelt, mint a felnőtteké.
- De mi az MPK-módszer?
- Egy olyan komplex, hatékony, pontos, kizárólag szakorvosok által és összefogásával végzett diagnosztikai és terápiás eljárás, amivel a szervezetet ért terhelések mutathatók ki 100%-os pontossággal, még az egyéb vizsgálatok előtt, amikor azok pl. egy vérvizsgálatból ki sem mutathatóak, és így tudjuk, hogy az adott krónikus betegséget milyen, a kis szervezetben lévő kóros ágensek okozzák. De a kitesztelt izopátiás kúra segítségével ezek véglegesen kivezethetők a szervezetből, teljesen személyre szabottan, és így kicsi is, nagy is meggyógyul!
- Nem kell többé glutén-laktóz-vagy tojásmentes diétán élnie, hiszen már nem terheli semmi a szervezetét, nem kell téli idényenként kétszer felszúrni a fülét-arcüregét, nem kell kivenni feltétlenül a manduláját, mert hiszen az a szervezet védelmi rendszerét képező Waldeyer-gyűrű része, és nem véletlenül van ott. És persze, noha egy-egy vírus-baci továbbra is megteszi a hatását, azonban összehasonlíthatatlanul gyorsabb felépüléssel, vagy akár tényleg betegségmentesen zárja le a „nyirkos-nyákos” téli idényt! Mi már megtapasztaltuk ezt!
Van ennél nagyobb öröm egy szülő számára, minthogy egészséges a gyereke, és nyugodtan mehet dolgozni, egészségesen, boldogan élhetnek?
Kedves aggódó Szülőtársak! Ezt tudják tenni gyermekük érdekében, és nem kevés!
Szeretettel:
Dr. Kecskés Gabriella – Szőke Orsolya